Çiçekler Hakkında 10 İnanılmaz İlginç Bilgiler

1. Çiçek olarak bildiğimiz İdolomantis diabolica, hayatta kalabilmek için çiçek şekline bürünen bir peygamberdevesi türüdür. 2. Kö..

Devamını Oku

Canlı gül nasıl saklanır ve taze tutulur? 6 ipucu!

Merhabalar, bu yazımızda canlı güllerinizi nasıl daha uzun süre taze ve diri tutabileceğinizi anlatacağız. Genel Bakış Hediye gül aldığınızda, yüksek ihtimalle güllerinizi mümkün olduğunca uzun bir süre masanızda, evinizin güzel bir köşesinde ilk aldığınız gibi taptaze görmek iste..

Devamını Oku

Evde gül yaprağı nasıl kurutulur?

Gül yaprakları doğanın bize sunduğu bir armağandır. Vücut bakımında son derece faydalı olmakla birlikte göz zevkimizi de doyururlar. Kurutulmuş gül yaprakları uzun süre dayanır ve pek çok kullanım alanı vardır. Ayrıca yapımı çok kolay ve neredeyse bedavadır. Hiçbir özel malzeme olmadan yalnızca b..

Devamını Oku

Burçlara Göre Çiçekler

KOÇ 21 MART - 20 NİSAN LALE - PAPATYA BOĞA 21 NİSAN - 20 MAYIS KIRMIZI GÜL, PEMBE KARANFİL İKİZLER 21 MAYIS - 21 HAZİRAN GARDENYA, YASEMİN VE SÜM..

Devamını Oku

Çiçek Anlamları

ÇİÇEKLERİN SUNUMA GÖRE ANLAMLARI Beyaz Gül Mahsumiyet Kırmızı Gül Aşk Pembe Gül Gönlüm Senindir Sarı Gül Sıcak Sevgi Beyaz Karanfil Temizlik, Saflık Kırmızı Karanfil Sevgi Pembe Karanfil İçtenlik Sarı Karanfil Hüzün Anemon Gençlik Beya..

Devamını Oku

Çiçek Bakımı

Orkide Bakımı: Orkidenizi direkt olarak güneş ışığı almayacağı ancak aydınlık bir yerde tutun. Işık ihtiyacı yalnızca gövdesi ve yaprakları için geçerli değildir. Orkide kökleri için de ışığa ihtiyaç duyar bu sebeple şeffaf saksı kullanılmalıdır ve çok gerekmedikçe saksısı değiştiri..

Devamını Oku
 Whatsapp