Saksı Çiçekleri Nasıl Sulanır?

Doğru sulama ile çiçeğinizin sağlıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Öncelikle çiçeğinizi sulamadan önce parmağınızı çiçeğin toprağına 2 cm kadar batırın. Toprak kuruysa çiçeğinizin suya ihtiyacı var demektir. Toprak eğer balçık kıvamında ise çok su verilmiştir. Balçık kıvamındaki t..

Devamını Oku

Çiçek Sularken İşinize Yarayacak Pratik Bilgiler

Hayatımızda bize eşlik eden, etrafımızı güzelleştiren şeyleri saydığımız zaman aklımıza gelen şeylerin başında çiçekler her zaman oluyor. Rengarenk ve birbirinden güzel yapıdaki çiçekler, ortamlara kattıkları pozitif havanın yanı sıra eşsiz birer de dekorasyon aracı halinde. Durum böyle olunca da..

Devamını Oku

Yılbaşının En Sevimli Parçası: Kokina Çiçeği

Yılbaşında evleri, işyerlerini, sokakları süsleyen, yeşil ve kırmızı ahenk içinde bir arada olduğu çiçeği hemen hemen herkes biliyor. Öylesine etkileyici ve güzel bir yapıda olan bu çiçeğin adı ise kokina çiçeği. Yılbaşı ağaçları ya da yılbaşı süsleri kadar değerli olan kokina çiçeği, insanların ..

Devamını Oku

Çiçeklerin O Müthiş Gizemli Kokusu

Çiçeklerin Gizemli Kokusu Çiçekler çeşitleri, renkleriyle olduğu gibi kokularıyla da insanların vazgeçemediği bir tabiat varlığıdır. Her biri farklı coğrafyalarda ve farklı iklimlerde yetişen çiçekler, her yerde aynı kokuyla karşımıza çıkarlar. Yapılan bilimsel araştırmalarda güzel kokunun ka..

Devamını Oku

Aşkınızı İfade Edebileceğiniz En İyi Çiçek Önerileri

Geçmişten günümüze kadar çiçekler; hiç eskimeyen, her zaman kabul gören, duyguları en iyi şekilde ifade edilmesini sağlayan, hem klasik hem de çok romantik hediyelerdir. İnsanlar, her bir çiçeğe farklı ve derin anlamlar yüklemiştir. Çiçekler, taşıdıkları özel anlamları ile sevgiyi, aşkı, ayrı..

Devamını Oku

En Etkileyici Mesajlar

EN ETKİLEYİCİ HEDİYE NOTLARI Hediye Notlarına en güzel örneklerin yer aldığı bu makalemizle, hediyeniz üzerindeki notlarınız daha sevimli ve sevgi dolu hale gelecek. Her anı birlikte geçirmek istediğimiz kişilere değer verdiğimi..

Devamını Oku

Çiçekler Hakkında 10 İnanılmaz İlginç Bilgiler

1. Çiçek olarak bildiğimiz İdolomantis diabolica, hayatta kalabilmek için çiçek şekline bürünen bir peygamberdevesi türüdür. 2. Kö..

Devamını Oku

Canlı gül nasıl saklanır ve taze tutulur? 6 ipucu!

Merhabalar, bu yazımızda canlı güllerinizi nasıl daha uzun süre taze ve diri tutabileceğinizi anlatacağız. Genel Bakış Hediye gül aldığınızda, yüksek ihtimalle güllerinizi mümkün olduğunca uzun bir süre masanızda, evinizin güzel bir köşesinde ilk aldığınız gibi taptaze görmek iste..

Devamını Oku

Evde gül yaprağı nasıl kurutulur?

Gül yaprakları doğanın bize sunduğu bir armağandır. Vücut bakımında son derece faydalı olmakla birlikte göz zevkimizi de doyururlar. Kurutulmuş gül yaprakları uzun süre dayanır ve pek çok kullanım alanı vardır. Ayrıca yapımı çok kolay ve neredeyse bedavadır. Hiçbir özel malzeme olmadan yalnızca b..

Devamını Oku

Burçlara Göre Çiçekler

KOÇ 21 MART - 20 NİSAN LALE - PAPATYA BOĞA 21 NİSAN - 20 MAYIS KIRMIZI GÜL, PEMBE KARANFİL İKİZLER 21 MAYIS - 21 HAZİRAN GARDENYA, YASEMİN VE SÜM..

Devamını Oku

Çiçek Anlamları

ÇİÇEKLERİN SUNUMA GÖRE ANLAMLARI Beyaz Gül Mahsumiyet Kırmızı Gül Aşk Pembe Gül Gönlüm Senindir Sarı Gül Sıcak Sevgi Beyaz Karanfil Temizlik, Saflık Kırmızı Karanfil Sevgi Pembe Karanfil İçtenlik Sarı Karanfil Hüzün Anemon Gençlik Beya..

Devamını Oku

Çiçek Bakımı

Orkide Bakımı: Orkidenizi direkt olarak güneş ışığı almayacağı ancak aydınlık bir yerde tutun. Işık ihtiyacı yalnızca gövdesi ve yaprakları için geçerli değildir. Orkide kökleri için de ışığa ihtiyaç duyar bu sebeple şeffaf saksı kullanılmalıdır ve çok gerekmedikçe saksısı değiştiri..

Devamını Oku
 Whatsapp